telefon
Info e-shop: 0917 033 033 eshop@kostrej.sk
(Po - Pia: 9:00 - 17:30)
Info kamenná predajňa: 0915 030 232 nabytok@kostrej.sk
(Po - Pia: 9:00 - 17:30)
vyrobcovia prihlasenie kosik

Informácie o výrobkoch

O koži

Koža je najtrvácnejší poťah na nábytok aký bol kedy objavený. Je odolná voči ohňu, neláme sa, neodlupuje sa, odoláva teplu a slnku, zachováva si farebnosť a pri kvalitných kožiach vekom získava nenapodobiteľnú patinu. Vo všeobecnosti platí, že kúpou koženého nábytku nemôžete urobiť chybu, je však múdre pred kúpou byť informovaný o podmienkach použitia, správnom umiestnení a ošetrovaní koženého nábytku. Koža ako prírodný materiál sa kategorizuje podobne ako drahé kamene. Čím menej nedostatkov je na koži, tým je tento materiál drahocennejší a čím viac drahocennejší, tým je pre výrobcu nákladnejší. Spracovené kože pochádzajú z celého sveta. V chlednejších klimatických podmienkach je kontrolivaný chov dobytka, preto  kože z týchto oblastí tvoria špičku kvality. Naopak horúce klimatické podmienky s voľným pasením dobytka sa odzrkadlia na koži poveternostnými vplyvmi, starnutím, jazvami, stopami po uštipnutí hmyzom a pod. Tieto nedokonalosti musia byť pred spracovním korigované. Ponuka koží je obrovská, ale cena suroviny je vždy ovplyvnené najmä pôvodom zvierat.

Existujú tri hlavné kategorizácie kože:

ANILÍNOVE KOŽE

 

vyznačujú sa nerovnomernou, na dotyk jemnou textúrou. Na dosiahnutie tejto mäkkosti a bohatej farby sú tieto kože máčané v bubnoch s čírimi moridlami až na 12 hodín. Tieto moridlá zdôraznia jemné rozdiely každej kože. Anilínové kože získavajú časom nádhernú, osobitú patinu, ktorá zvýrazní ich hodnotu. Len špičkové kože s dokonalou farebnosťou sú vyberané do tejto kategórie, ktorá tvorí menej než 5 % všetkých čalúnických usní na svete. Transpatnosť týchto koží sa vyznačuje štruktúrov moreného dreva, čiže zostává prírodná a dobre viditeľná. Každa anilínová koža je jedinečná.

 

SEMI-ANILÍNOVÉ KOŽE

 

tieto kože sú počas pracovania najskôr máčané v anilínových moridlách. Následne je na ne nanesená povrchová úprava, ktorá má zvýšiť odolnosť a užitkové vlastnosti. Semi-anilínové kože sú dostupné v stovkách farebných odtieňov. Zachovávajú si pôvodnú mäkkosť anilínových koží, pretože pôvodný povrch kože je nedotknutý. Na tento typ spracovania je vhodné omnoho vyššie percento koží, čo má za dôsledok prijateľnejšie ceny ako ceny čistých anilínových koží. Táto koža je pokrytá ľahkou pigmentovanou vrstvou pre dosiahnutie jednotnej farby a prekrytie menších nedostatkov. Priehľadné a lesklé farbivá sú nanášané striekaním tak, aby zostal zachovaný prírodný vzhľad kože. Koža je len minimálne chránená, preto je potrebné ju pravidelne ošetrovať od počiatku používania.

 

KORIGOVANÉ KOŽE

 

väčšina koží z celého sveta je poznačená stopami po hmyze, jazvami, a pod. Tieto nedokonalosti sú odstránené zbrusovaním kože a následne potlačené dezénom aby sa obnovil prírodný vzor. Na povrch kože sú nanášané farebné pigmenty a ochranný film. Mäkkosť materiálu sa pri tomto spracovaní stráca, no koža dostáva nový rozmer-extrémnu odolnosť. Najčastejšie používaná povrchová úprava, jednotný vzhľad povrchu dosiahnutá nanesením základného farebného pigmentu a následne povrchovej ochrannej vrstvy. Je ju možno ľahko identifikovať podľa homogénneho povrchu a konzistentnej farby.

 

NUBUK

 

anilínová koža s pieskovaným povrchom – pieskovanie zabezpečí jemný, zamatový povrch. Vzhľad a dotyk tejto kože je neopakovateľný – je účelné ju použiť len na miestach kde sa nepredpokladá intenzívne používanie. Ošetrovanie nubuk-u je dôležité od počiatku používania. Je nevyhnutné používať výrobky určené výhradne pre čistenie a ošetrovanie nubuk-u.

 

PULL-UP


voskovaná, olejová koža – stálica z pohľadu módy. Názov je odvodený od efektu. Pri natiahnutí táto koža zosvetlie, alebo odhalí druhú - svetlejšiu podkladovú farbu. Túto kožu ošetrujeme nanášaním špeciálneho voskového alebo olejového prípravku.

 

BYCAST

 

povrchová úprava, ktorou sa zlepšujú úžitkové vlastnosti kože pri zachovaní konštantnej hrúbky a mäkkosti. Ako surovina je zvyčajne používaný split (štiepenka, spodná koža) alebo veľmi zbrúsená vrchná koža. Technológia pozostáva z nanesenia tenkého polyuretánového filmu nanášacím papierom. Na film je nanesené lepidlo, následne je film tlakom spojený s kožou. Po odstránení nanášacieho papiera má koža perfektne jednotný vzhľad povrchu. Pri natiahnutí bycast-u tento zosvetlie, po uvoľnení ťahu sa vráti k pôvodnej farbe. Bycast je materiál charakterizovaný nízkymi nárokmi na údržbu.

OVERENÉ NAŠÍMI ZÁKAZNÍKMI

sedačka aj taburetka sú krásne, som veľmi spokojný aj keď bola dlhšie dodacia doba v dnešnej dobe to človek chápe ale oplatilo sa počkať,dodanie,komunikácia super, veľká spokojnosť, odporúčam všetkým
anonymous, 24.11.2021
Hodnotenie: 
Spokojnosť, Ďakujem.
anonymous, 3.8.2021
Hodnotenie: 
Objednávka 21020014. Najprv som mal problém s komunikáciou, kedy mi prvotne dali nesprávnu info. Pýtal som sa na dobu doručenie a dali mi info, že som ešte nezaplatil, čo nebola pravda. Pracovník to mal preveriť a do konca dňa sa ozvať, neozval sa nikto, až keď som sa pripomenul, tak mi povedali, že sa pomýlili. Väčšina produktov bola ok okrem stoličiek a Signal Rozkladací jedálenský stôl DIEGO 120x68. Pri montáži sa mi odlepila noha od stola na mieste, kde bola spojená, keď som sa ju snažil prišraubovať podľa návodu. Doručili mi novú a tá pukla cca do 2-3 dní od montáže, no už som ju nereklamoval. Dobu doručenia prešvihli len o jeden alebo dva dni, čo nie je až také strašné.
anonymous, 4.7.2021
Hodnotenie: 
S nicim negativnym som sa nestretol
anonymous, 26.6.2021
Hodnotenie: 
Príjemný ľudia
anonymous, 3.6.2021
Hodnotenie: 
Super komunikácia veľká spokojnosť ....Rýchle doručenie
anonymous, 22.5.2021
Hodnotenie: